British Centre

Miasto:

Łódź

Ulica:

al. Kościuszki 93

E-mail:

kosciuszki@british-centre.pl

Województwo:

łódzkie

Telefon:

+48 42 636 84 80

Strona internetowa:

british-centre.pl

Nauczane języki:

angielski

British Centre to miejsce powstałe w 1993 roku w Łodzi. Ta szkoła językowa nosi również miano niepublicznej placówki kształcenia ustawicznego i jest wpisana  do Łódzkiej ewidencji w Urzędzie Miasta, co jest jej dodatkowym atutem. Placówka cieszy się wysoko wykwalifikowaną kadrą, posiada również akredytację Łódzkiego kuratora oświaty. Ośrodek egzaminacyjny również zaopatrzony wieloma certyfikatami, pozwala na zdobycie różnego rodzaju certyfikacji językowych. Szkoła posiada dwie placówki stacjonarne na terenie Łodzi, jak i jedną poza Łodzią, w Zgierzu. Istnieje także oferta online, która pozwala na naukę z dowolnego miejsca. Oferta szkoleniowa skierowana jest zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych, jak i firm.

Zajęcia odbywają się w małych grupach. Szczególny nacisk kładziony jest na kształtowanie umiejętności językowych w komunikacji tzw. Comunicative Approach, by jak najlepiej rozwinąć wszystkie sprawności językowe.  Za darmo odbywa się lekcja pokazowa, test pisemny pozwalający rozpoznać poziom kandydata i rozmowa z lektorem. Daje to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności już na samym początku, a co za tym idzie, spersonalizowania zajęć pod ucznia i grupę. Szkołą wykorzystuje nowoczesne techniki dydaktyczne, a także narzędzia multimedialne, dzięki czemu nauka jest ciekawa a materiał lepiej się przyswaja. W ofercie jest również przygotowanie do matury. Egzaminy próbne są darmowe. Dodatkowym atutem są międzynarodowe egzaminy. Formy płatności są elastyczne, co daje większą swobodę. Szkoła daje również swoim kursantom możliwość zarobku poprzez polecanie kursów.  

Placówka ma rozbudowaną ofertę dla dzieci opartą o metodę CLIL – Content Language Integrated Learning, która łączy naukę języka angielskiego i elementy wiedzy ogólnej z rożnych przedmiotów, w tym wiedzy o kulturach świata. W nauce dzieci wykorzystywane są również materiały prestiżowego programu nauczania National Geographic Learning, zawierającego filmy, zdjęcia i opowieści National Geographic.

W przypadku oferty dla firm, zajęcia dopasowywane są pod indywidualne potrzeby. Zajęcia mogą odbywać się bezpośrednio u Klienta lub w oddziałach British Center. Lekcje są prowadzone w formie warsztatowej. Istnieje również możliwość realizowania bonów rozwojowych dla pracowników sektora MŚP.

Najnowsze artykuły

Obserwuj nas na Facebooku

Wideolekcje językowe