Dante Alighieri

Miasto:

Poznań

Ulica:

ul. Gajowa 8/10

E-mail:

info@scdantealighieri.com.pl

Województwo:

Wielkopolskie

Telefon:

600-83-66-22

Strona internetowa:

www.scdantealighieri.com.pl

Nauczane języki:

włoski

Dante Alighieri to najstarsza szkoła języka włoskiego w Polsce, dzięki czemu może pochwalić się niezwykle wysoką jakością kształcenia. Mimo wielu lat doświadczenia w swoim działaniu szkoła stawia jednak na nowoczesne metody dydaktyczne pracując według programu, który na każdy z poziomów językowych przeznacza 180 godzin lekcyjnych. Nauka już od pierwszych minut odbywa się także w języku włoskim, dzięki czemu wszelkie bariery językowe zostają przełamane niezwykle szybko.

Dante Alighieri to szkoła ucząca języka na najwyższym poziomie, która w wyborze metod działania opiera nie tylko na własnym doświadczeniu i wiedzy, ale także psychologii i nowoczesnej dydaktyce. Niezmiennie stawia na rozwój interkulturalnej kompetencji komunikacyjnej oraz na systematyczność, proponując naukę języka w oparciu o poziomy wyznaczone przez Radę Europy do Spraw Języków Obcych, nie zaś jako czasowe bloki. W sumie daje to aż 10 poziomów zaawansowania. Prócz nauki samego języka w szkole dba się także o przybliżenie słuchaczom Włoch takich, jakimi są naprawdę, wraz z włoską mentalnością, zachowaniem, zwyczajami czy kulturą.

Wysoko wyspecjalizowana kadra składająca się zarówno z native speakerów, jak i nauczycieli o wysokich kwalifikacjach zawodowych stara się przygotować swoich słuchaczy do możliwości kontynuowania nauki w każdym miejscu na świecie, na określonym poziomie. Szkoła ma do zaproponowania relatywnie niskie ceny w stosunku do jakości oferowanych usług a zajęcia trwające 90 minut to zawsze pełne 1,5 godziny czystej nauki języka włoskiego. W celu sprawdzenia oferowanych usług każdy słuchacz otrzymuje możliwość skorzystania z tygodnia próbnego, naukę rozpocząć można także w każdej chwili rozmowy kwalifikacyjne odbywają się bowiem cały czas.

W celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów podręczniki szkoły Dante Alighieri skorelowane są z ćwiczeniami online, lektorzy polecają także wiele źródeł nauki internetowej. W trakcie zajęć wykorzystywana jest tablica multimedialna a nieobecni uczniowie otrzymują na maila treści, które pozwalają im nadrabiać zaległości. W celu poszerzenia wiedzy zdobywanej w szkole uczniowie mają także stały dostęp do biblioteki, z której wypożyczać mogą książki, audiobooki oraz włoskojęzyczną prasę.

Najnowsze artykuły

Obserwuj nas na Facebooku

Wideolekcje językowe