5 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Można odnieść wrażenie, że osoby mówiące w obcym postrzegane są za mądrzejsze i atrakcyjniejsze. Ostatnie badania pokazują, że umiejętność posługiwania się wieloma językami wiąże się z lepszym funkcjonowaniem mózgu, w tym pamięcią i uwagą. To więcej niż tylko zachęcający fakt. Nauka języka obcego jest bardzo przydatna w naszym życiu. Kiedy uczysz się języka obcego, zaczynasz poznawać kulturę tego kraju. Dowiadujesz się ciekawostek o kulturze danego kraju, o jedzeniu, sposobie życia i zwyczajach, co sprzyja ciekawym rozmowom podczas spotkań i poszerza ogólny światopogląd. Znajomość języka obcego zwiększa nasze szanse w procesie rekrutacyjnym. Osoby posługujące się biegle więcej niż jednym językiem są bardzo poszukiwane przez pracodawców, zwłaszcza jeśli pracują w międzynarodowym biznesie lub turystyce. Zarabiają nawet o 20% więcej niż koledzy, którzy nie znają innych języków.

Wiele osób zastanawia się, jak szybko i skutecznie uczyć się języków obcych bez wychodzenia z domu. Jedną z takich metod są dostępne darmowe aplikacje do nauki jeżyków. Dlaczego warto wypróbować akurat tą metodę? Aplikacje umożliwiają wybieranie tematów, które Cię interesują, słuchanie słów i układanie z nich zdania, a następnie sprawdzanie swojej wiedzy odpowiadając na krótkie pytania. Najlepsze aplikacje do nauki języków są podzielone na kursy: kończysz jedną lekcję i przechodzisz do następnej. Lekcje są interaktywne, a niektóre pozwalają nawet ćwiczyć z native speakerami.

Aplikacje do nauki języków różnią się też sposobem nauczania. Większość z nich sprytnie wykorzystuje naszą miłość do gier i rywalizacji, zdobywając punkty, wygrywając nagrody i awansując na wyższe poziomy w miarę opanowywania materiału. Inne przyjmują bardziej zrelaksowane podejście, które opiera się na opowiadaniu historii. Niektóre z nich oparte są na fiszkach lub systemach powtórek z odstępem, aby pomóc Ci zapamiętać słownictwo i zwroty. Najlepsze aplikacje do nauki języków wykorzystują zarówno instrukcje pisane, jak i mówione, które możesz odsłuchać w razie potrzeby. Pozwalają również ćwiczyć wymowę, aż będzie brzmiała jak wymowa native speakera!

Przedstawiamy 5 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych na smartfony: 

Babbel

Babbel to aplikacja do nauki języków, która wykorzystuje tysiące profesjonalnych nauczycieli do prowadzenia kursów w 13 różnych językach.. Dzięki Babbel użytkownicy uczą się nowego języka poprzez krótkie 10-15 minutowe lekcje, które koncentrują się na słownictwie i gramatyce. Aplikacja posiada funkcję rozpoznawania mowy, dzięki czemu użytkownicy mogą sprawdzić swoje umiejętności wymowy. Nowi użytkownicy mogą wypróbować kilka lekcji za darmo, zanim wykupią opcję premium. Użytkownicy Babbel ocenili aplikację ze średnią oceną 4,6 gwiazdki — lepszą niż jakakolwiek inna główna aplikacja do nauki języków!

Oto, czego możesz oczekiwać od aplikacji Babbel:

  • Spersonalizowane czynności związane z powtórką: Ta funkcja pomaga ćwiczyć słownictwo, którego nauczyłeś się na kursie, ale którego nie opanowałeś jeszcze w pełni. Daje również możliwość przeglądu umiejętności i punktów gramatycznych z poprzednich lekcji.
  • Rozpoznawanie mowy: Ta funkcja pozwala ćwiczyć wymowę, nagrywając swój głos, porównując go z native speakerami, a następnie udzielając informacji zwrotnych, jak poprawić wymowę.

Busuu

Busuu to serwis oferujący kursy dostępne na różnych poziomach zaawansowania – na samym początku przystępujesz do testu, który określi Twoje umiejętności. Kurs obejmuje zarówno czytanie i pisanie, jak również słuchanie i mówienie. Busuu kładzie nacisk na język używany na co dzień, a dzięki komunikacji z native speakerami można również sprawdzić krótkie wypowiedzi pisemne. Opiera się na wymianie wiedzy między użytkownikami. Innymi słowy, możesz pomóc innej osobie, poprawiając jej pisemne wypowiedzi w swoim ojczystym języku. Aplikacja kładzie nacisk na komunikację i praktykę z native speakerami. Ma funkcję trenera słownictwa, który pomaga zapamiętać słowa. Możesz także robić notatki na fiszkach. Ta aplikacja jest darmowa, ale dostęp do wszystkich funkcji (w tym trybu offline) wymaga wykupienia abonamentu Premium.

Duolingo sprawia, że nauka staje się interaktywna. Aplikacja przedstawia obce słowa jako łamigłówki, które musisz rozwiązać. Im więcej poprawnych odpowiedzi udzielisz, tym więcej zdobędziesz punktów i tym wyższy zostanie Twój poziom. Duolingo dostosowuje się do Twojego osobistego poziomu umiejętności. Jeśli jesteś absolutnie początkującym, zaczniesz od podstaw. Jeśli masz już wcześniejszą znajomość języka, Duolingo może to zidentyfikować i pominąć proste rzeczy, aby uzyskać bardziej zaawansowaną treść dostosowaną do Twoich potrzeb. Aplikacja jest wygodna i elastyczna. Możesz uczyć się z dowolnego miejsca w dowolnym czasie — wystarczy połączenie z Internetem! Działa zarówno na laptopach, jak i na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu możesz zabrać naukę ze sobą.

Memrise

Aplikacja pozwala na korzystanie z kursów oraz tworzenie swoich własnych.  Wykorzystuje powtarzanie w odstępach, aby pomóc Ci uczyć się szybciej i skuteczniej. Aplikacja zawsze pokaże Ci słowa dokładnie w momencie, gdy je zapomnisz. Możesz także sprawdzić się na różne sposoby, w tym pisanie i pytania wielokrotnego wyboru. Memrise posiada zespół lingwistów, którzy tworzą kursy dla aplikacji w oparciu o szeroką gamę języków, w tym angielski, francuski, hiszpański, niemiecki i wiele innych. Aplikację można pobrać bezpłatnie, ale oferuje płatne subskrypcje na dodatkowe funkcje, takie jak korzystanie w trybie offline i nieograniczony dostęp do wszystkich oferowanych kursów.

Możliwości aplikacji: 

  • tworzenie własnego kursu
  • uczenie się słówek za pomocą memów/obrazów
  • uczenie się podpowiedzi dźwiękowych
  • uczenie się poprzez gry
  • konkurencja (mecze) z innymi użytkownikami
  • budowanie drzewa postępów

Roseta Stone

Chociaż ta aplikacja może być droższa niż inne, jest tego warta, jeśli chcesz poważnie zaangażować się w język, który wybierzesz. Jest łatwa w użyciu, ma wiele wspaniałych funkcji i obsługuje ponad 24 języki do wyboru. Ta aplikacja jest dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS, dzięki czemu jest dostępna na praktycznie każdym urządzeniu. Posiada również komponent online, z którego można korzystać na komputerze lub laptopie, co ułatwia naukę.  Wykorzystuje angażujące, wizualne podejście do nauki języka, które obejmuje obrazy, tekst i mowę.

Zostaw komentarz przez Facebooka

Najnowsze wpisy

Obserwuj nas na Facebooku