5 powodów, dlaczego angielski online to dobry wybór

Materiał zewnętrzny

Trwająca od 2020 roku pandemia koronawirusa niezwykle skutecznie zweryfikowała znakomitą większość obaw, jakie towarzyszyły wielu z nas w kontekście skuteczności nauki online. Okazało się, że (jak mówi stare porzekadło) nie taki diabeł straszny, jak go malują – bez żadnego problemu można efektywnie poznawać język angielski przez internet, a tego rodzaju nauka niesie ze sobą szereg korzyści dla uczestników kursów językowych online. Jakie to korzyści i dlaczego warto zdecydować się na kurs angielskiego online? Oto najważniejsze powody!

1. Kurs angielskiego online to oszczędność czasu

Czas to Twój najcenniejszy zasób, którego utraty nie da się w żaden sposób skompensować, dlatego warto go oszczędzać, jeśli tylko jest to możliwe. Jeżeli zdecydujesz się na język angielski przez internet, unikniesz uciążliwych i zwykle czasochłonnych dojazdów na zajęcia stacjonarne. W ten sposób możesz zyskać naprawdę dużo czasu, który możesz przeznaczyć np. na powtarzanie już opanowanego materiału.

2. Poznając angielski online oszczędzasz też pieniądze

Czas stracony na dojazdy do szkoły stacjonarnej to nie jedyna oszczędność, gdy decydujesz się na język angielski online. Istotnym wydatkiem są tez koszty paliwa, eksploatacji samochodu czy biletów parkingowych. A jeśli nie masz samochodu, oszczędzisz na biletach komunikacji miejskiej lub taksówkach. Niezależnie od tego, jakim środkiem lokomocji docierasz na zajęcia, wydatki związane z dojazdami nieustannie rosną i w najbliższej przyszłości będą tylko wzrastać. Dodatkowym argumentem jest też fakt, że angielski online bardzo często jest tańszy od analogicznych lekcji prowadzonych w trybie stacjonarnym, co dla Ciebie oznacza dalsze oszczędności.

3. Język angielski online pozwala Ci dopasować plan zajęć do trybu życia

Elastyczny plan zajęć to w wielu stacjonarnych szkołach językowych rzecz zwyczajnie nieosiągalna, czemu trudno się dziwić: w końcu plany muszą być dostosowane do możliwości zarówno wszystkich uczestników, jak i lektorów. W przypadku zajęć przez Internet sprawa jest znacznie prostsza, a Ty masz większą swobodę w dobieraniu takich godzin zajęć, w jakich możesz całą swoją uwagę poświęcić na język angielski online. To z kolei oznacza większą efektywność nauki i szybsze poznanie języka.

4. Angielski przez internet = nieograniczony dostęp do materiałów dydaktycznych

Decydując się na to, by poznawać język angielski online, wybierasz także ogromny komfort i pewność, że nigdy niczego nie zapomnisz zabrać na zajęcia. Powód jest prosty: w dobrych szkołach języka angielskiego wszystkie materiały są dostępne dla słuchaczy na dedykowanej platformie online, do której mają oni stały, nielimitowany dostęp przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu nie musisz zaprzątać sobie głowy zapakowaniem podręcznika na zajęcia i masz możliwość korzystania z materiałów edukacyjnych w najbardziej dogodnej dla Ciebie porze czy miejscu.

5. Język angielski przez internet jest dostępny, gdziekolwiek jesteś

Bezdyskusyjną zaletą, jaką daje angielski online, jest możliwość uczestnictwa w zajęciach z dowolnego miejsca na świecie, o ile tylko masz tam dostęp do Internetu. Ma to szczególne znaczenie dla tych osób, które np. często bywają wysyłane w delegacje służbowe albo z różnych innych względów nie mogą regularnie brać udziału w lekcjach prowadzonych stacjonarnie. Kurs angielskiego online dostępny z poziomu Twojej kanapy, pokoju hotelowego czy biura to świadomość, że poznajesz język w wybranych przez Ciebie warunkach i pewność, że nie opuszczasz zajęć, na które normalnie nie udałoby Ci się dotrzeć.

Angielski online – jak wybierać kurs?

Kurs angielskiego online zawsze trzeba wybierać w sposób przemyślany, aby rzeczywiście spełnił Twoje oczekiwania i nadzieje. Czym się zatem kierować? Oto najważniejsze kwestie, o jakich zawsze musisz pamiętać:

  • nigdy nie kieruj się wyłącznie ceną – głównym kryterium zawsze powinny być Twoje potrzeby i oczekiwania, a nie promocje. Nic Ci po tym, że wybierzesz tani kurs angielskiego dla maturzystów, jeżeli tak naprawdę najlepiej byłoby zdecydować się na angielski online dla dorosłych
  • nie kieruj się emocjami ani nie działaj pod wpływem chwili – w każdym przypadku daj sobie 1-2 dni na dokładniejsze zastanowienie się i odczekanie, aż emocje wygasną
  • weź pod uwagę swój tryb życia i pracy – wybrany przez Ciebie kurs angielskiego online powinien pozwalać Ci uczestniczyć w zajęciach bez uszczerbku dla Twojego życia zawodowego i prywatnego
  • sprawdź, czy postępy w nauce są weryfikowane i kontrolowane – to bardzo ważny czynnik, bez którego nie ma mowy o faktycznej nauce i poznawaniu języka. Twój lektor powinien wskazywać Ci zwłaszcza te obszary, nad którymi koniecznie trzeba dodatkowo popracować

Podsumowanie

Jak już wspominaliśmy na początku, dzisiaj już znakomita większość osób ma świadomość, że angielski online to forma nauki języka, której skuteczność jest bardzo wysoka i która się po prostu opłaca. Na koniec jeszcze tylko jedna, kluczowa sprawa: pamiętaj, że bez Twojego zaangażowania, determinacji i systematyczności nawet najlepszy kurs angielskiego online nie będzie skuteczny!

Tekst powstał we współpracy ze szkołą językową Speak-Up, oferującą nowoczesny kurs języka angielskiego online.

Zostaw komentarz przez Facebooka

Najnowsze wpisy

Obserwuj nas na Facebooku