7 podcastów, dzięki którym Twój niemiecki poszybuje w górę

Ostatnio staliśmy się świadkami, jak różnego rodzaju platformy podcastowe rosną w siłę, zdobywając coraz to nowszych słuchaczy. I nic dziwnego – w końcu dobry podcast nie tylko potrafi umilić długą podróż komunikacją miejską, ale jest też świetnym towarzyszem podczas samotnych spacerów… a nawet wiosennych porządków w mieszkaniu. A gdyby tak zabrać ze sobą we wszystkie z tych miejsc
Twój niemiecki? Połącz przyjemne z pożytecznym i wznieś swoje umiejętności językowe na nowy poziom, dzięki poniższym propozycjom podcastów po niemiecku.

Podcasty dla początkujących (A1-A2)

Otoczenie się językiem (tzw. immersja) to jedna z bardziej efektywnych metod nauki, polecana i chwalona przez licznych nauczycieli. Mimo to wielu początkujących stroni od słuchania podcastów po niemiecku, w obawie, że okażą się dla nich za trudne. Jednak zupełnie niepotrzebnie! Dzięki poniższym pozycjom będziesz mógł cieszyć się niemieckim już w początkowej fazie nauki.

Deutsch Lernen durch Hören

Zródło: Spotify

Jak zamówić stolik w restauracji? Co zrobić, kiedy na lotnisku zgubi się Twój bagaż? Jak zareagować, kiedy ktoś próbuje stanąć przed Tobą w kolejce do kasy? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się, słuchając „Deutsch Lernen durch Hören” od Einfach Deutsch Lernen. Podcast prezentuje różne scenki z życia codziennego, dzięki czemu zamiast pojedynczych słówek możemy uczyć się gotowych fraz do
wykorzystania w danej sytuacji. Dodatkowy atut podcastu stanowi dostęp do PDFa z transkrypcją danego odcinka oraz filmiku z napisami na Youtubie.

Slow German mit Annik Rubens

Źródło: Spotify

Chociaż „powolny” z nazwy ten podcast może w mgnieniu oka polepszyć Twoją znajomość niemieckiego. W przystępny i bardzo profesjonalny sposób podejmuje wiele tematów związanych z kulturą i historią Niemiec oraz życiem ich mieszkańców. Wymowa prowadzącej jest bardzo wyraźna, a tempo mówienia powolne, co czyni go idealną pozycją dla początkujących. Jeśli interesuje Cię szeroko pojęta kultura naszych sąsiadów, jednak do tej pory, słuchając Niemców, czułeś się jak w trakcie zawodów raperskich, to ten podcast szczególnie przypadnie Ci do gustu.

Podcasty dla średniozaawansowanych (B1-B2)

Na tym etapie regularne słuchanie podcastów może znacznie przyspieszyć Twój postęp w nauce niemieckiego. Dzięki nim nie tylko poszerzysz dotychczasowy zasób słownictwa, ale zdołasz również przenieść formułki gramatyczne na żywy język, usłyszeć je w akcji. To jak, która z poniższych pozycji trafi na stałe do Twojego grafika?

Deutsche im Alltag – Alltagsdeutsch

Źródło: Spotify

Ta seria autorstwa DW Deutsche Welle może pochwalić się pełnym profesjonalizmem produkcji. Chociaż jeden odcinek trwa zaledwie kilka minut, jest na tyle informacyjny, że sprawia wrażenie miniaturowej audycji radiowej. Dodatkowo, ogromna różnorodność tematów sprawia, że każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Podcast został stworzony specjalnie z myślą o uczących się niemieckiego, dlatego, choć goście mogą czasem mówić zbyt szybko i trochę niewyraźne, to prowadzących zawsze łatwo zrozumieć.

Das sagt man so!

Źródło: Spotify

Świetna pozycja dla osób pragnących poszerzyć swój zasób słownictwa. Każdy odcinek „Das sagt man so!” tłumaczy jedno niemieckie powiedzenie lub przysłowie poprzez zarysowanie całej historii, w której można wykorzystać dany zwrot. Niektóre z opisywanych sytuacji są tak zabawne, że nie tylko uczą nas nowych powiedzeń, ale dostarczają też sporą dawkę endorfin.

Podcasty dla zaawansowanych (C1-C2)

Gratulacje! Zapewne niemiecki nie skrywa już przed Tobą żadnych tajemnic. Ciesz się nim jako narzędziem do rozwijania swoich pasji i szukania nowych zainteresowań. Oto kilka propozycji tematycznych – pozwól oczarować się jednemu z poniższych podcastów i zostań ekspertem z danej dziedziny nie tylko po polsku, ale i po niemiecku.

Business Tipps mit Herz

Źródło: Spotify

Podcast, w którym Schirin Breiter udziela praktycznych rad z zakresu prowadzenia biznesu, opartych na własnym doświadczeniu. Porusza też wiele kwestii związanych z motywacją i samorozwojem. Wszystko profesjonalnie, w miłej atmosferze, „z sercem” – jak głosi sam tytuł podcastu. Świetna propozycja dla wszystkich pasjonatów języka niemieckiego, którzy zastanawiają się nad założeniem własnego biznesu albo zwyczajnie poszukują dawki motywacji do działania.

AMBOSS Medizin zum Hören

Źródło: Spotify

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak sen wpływa na Twój organizm, jaki jest związek między zmianami klimatu a Twoim zdrowiem albo interesują Cię sposoby wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie, to jest to podcast właśnie dla Ciebie! Rzeczowe, profesjonalne wywiady z ekspertami ze świata niemieckiej medycyny są w zasięgu Twojej ręki… albo Twojego ucha. Wystarczy tylko założyć słuchawki i włączyć jeden z odcinków „AMBOSS Medizin zum Hören”.

Mord im Pott

Źródło: Spotify

Niemiecki odpowiednik podcastów z kategorii „True Crimes”. Jeśli lubisz historie z dreszczykiem, interesują Cię realia związane z prowadzeniem śledztwa albo chciałbyś zajrzeć w umysł przestępcy, to daj szansę temu podcastowi. Dawka adrenaliny podczas każdego słuchania gwarantowana. Tylko pamiętaj, żeby nie słuchać go przy zgaszonym świetle, bo niektóre historie naprawdę mrożą krew w żyłach!

Zostaw komentarz przez Facebooka

Najnowsze wpisy

Obserwuj nas na Facebooku