Nasze rekomendacje

Katalog szkół językowych

Obserwuj nas na Facebooku

Wideolekcje językowe

Szkoły językowe w Polsce


Według danych z 2021 w Polsce działa prawie 19,5 tys. szkół językowych, co stanowi 13% wszystkich placówek edukacyjnych. Najwięcej szkół językowych ma swoją siedzibę w województwach mazowieckim, śląskim i wielkopolskim.  

Relacje w grupie są bardzo ważne właściwie we wszystkich grupach wiekowych, dlatego kursy opierające się na pracy w grupie, aktywnej współpracy z grupą i z nauczycielem i pracą z bogatymi materiałami edukacyjnymi, będą pewnym wyborem. Większość szkół językowych oferuje naukę w niewielkich grupach, gdzie można się wzajemnie motywować i na przykład otrzymywać zadania w parach. 

Polecane szkoły językowe


Szczególnie poleca się szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży, gdzie relacje rówieśnicze i nauka poprzez zabawę, sprawdzają się znakomicie. Szkoły językowe w Polsce mają bardzo bogatą ofertę i wybór zajęć.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej szkoły językowej? Z pewnością warto przeanalizować opinie kursantów o szkole językowej. Warto zwrócić uwagę na stosowane w szkole metody nauczania, podejście lektora do uczniów oraz wykorzystywane materiały dydaktyczne. Z pewnością warto wybrać szkołę, która oferuje zajęcia językowe prowadzone przez native speakerów. Dzięki temu będziemy w stanie sprawniej przyswoić sobie prawidłową wymowę oraz akcent. Nie bez znaczenia jest także wykształcenie pedagogiczne kadry nauczycielskiej.  

Kursy językowe z certyfikatem


Kursy językowe online z certyfikatem otwierają przed nami wiele drzwi. Certyfikat językowy jest szansą na atrakcyjną, dobrze płatną pracę nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Jeśli chodzi o szkoły językowe z certyfikatem, to można zapisać do szkół będących akredytowanymi miejscami egzaminacyjnymi lub placówkami, w których można zdawać certyfikat językowy. Poza tym większość popularnych szkół oferuje przygotowanie do certyfikatów językowych. Są to kursy zarówno online, jak i stacjonarne. Szkoła językowa dla dorosłych to szansa na doskonalenie języka, przygotowanie do certyfikatu, zdobycie specjalistycznego słownictwa niezbędnego w pracy i lepsze perspektywy zawodowe.

Szkoły językowe dla dzieci i młodzieży


Nauka języków to jeden z ważniejszych aspektów w edukacji dzieci. To właśnie za sprawą znajomości języków, dzieci mogą w przyszłości zdobyć dobrze płatną pracę, wyjechać za granicę, podróżować bez barier językowych i poszerzać swoje horyzonty. Takie kształcenie językowe naprawdę warto zacząć jak najwcześniej. Sposób w jaki przyswajamy języki wpływa również na naukę innych rzeczy i rozwija nasze półkule mózgowe. Nie da się ukryć, że znajomość języków przydaje się praktycznie zawsze, natomiast edukacja szkolna pozostawia tutaj sporo do życzenia. Dlatego dobrze wspierać się kursami językowymi oprócz edukacji szkolnej, aby mieć jak najczęstszy kontakt z językiem.

Jaką szkołę językową wybrać?


Gdy nie wiemy, jaką szkołę językową wybrać, trzeba rozejrzeć się po okolicy i popytać znajomych o opinię, jak również wysłać dziecko na bezpłatną lekcję próbną. Specjalnie po to, aby zobaczyło czy odpowiada mu dana grupa i nauczyciel. Kursy językowe dla młodzieży są na tyle popularne w większych miastach, że bez problemu coś znajdziemy. Dużą popularnością cieszą się kursy przygotowujące do matury czy egzaminów Cambridge.

Natomiast szkoła językowa dla dzieci to miejsce, gdzie powinniśmy znaleźć lektorów z zacięciem pedagogicznym i różne formuły kursów jak na przykład kursy Disneya. Kursy Disneya to interaktywne kursy, gdzie dziecko z postaciami Disneya i interaktywnymi tablicami, uczy się języka poprzez zabawę, nazywając widziane przedmioty i opowiadając, co widzi.

Znana szkoła dla dzieci, to również Early Stage, gdzie specjalny program autorski, przewiduje bogate materiały muzyczne, dostosowane do wieku.

Kursy językowe online 


Szkoły językowe online to bardzo popularna i wygodna forma nauki. Bez wychodzenia z domu można uczestniczyć w kursie i uczyć się w dogodnym czasie na specjalnych platformach. Wymagają one nieco większej motywacji od kursanta, ale są już na tyle rozpowszechnione, że można bez problemu zapisać się na kursy językowe z certyfikatem online. Po ukończeniu kursu można zdawać egzamin na wybranym stopniu angielskiego i otrzymać certyfikat, jeśli zdamy egzamin.

Nie da się ukryć, że celem nauki dla wielu osób, jest właśnie zdobywanie certyfikatów językowych, które zaświadczają o naszych zdolnościach językowych i mogą być przepustką do lepszej pracy. Jeśli chodzi o nauczanie on-line to większość szkół stacjonarnych, oferuje kursy on-line, ale są specjalne szkoły działające tylko w trybie zdalnym. Jeśli martwimy się o to czy szkoły językowe mogą być otwarte, to warto wybrać nauczanie zdalne, które jest dostępne zawsze. Polecane jest szczególnie osobom, które nie mają czasu uczęszczać stacjonarnie na zajęcia, młodym matkom czy osobom pracującym, a także dzieciom, jeśli rodzice wolą formę nauki z domu.

Kursy językowe z dofinansowaniem

Korzyści płynące ze znajomości języków są nieocenione i wcale nie jest powiedziane, że nauczą się go tylko osoby, które zaczęły jako dzieci lub w wieku szkolnym. Wiele szkół, na przykład w porozumieniu z Urzędami Pracy, oferuje dopłatę do nauki. Szkoły językowe z dofinansowaniem to szansa dla osób, które zaczynają od nowa lub chcą zwiększyć kompetencje na rynku pracy, a nie mają funduszy na ten cel. Ale to nie wszystko, bo popularne są również kursy językowe dla bezrobotnych. To doskonała szansa na polepszenie swojej sytuacji zawodowej bez ponoszenia kosztów.